Новини  Конкурс журналістських розслідувань

Центр політичних студій та аналітики  в рамках проекту “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель” оголошує конкурс на розслідувальні статті про зловживання у сфері державних закупівель, що здійснюються за бюджетні кошти.

Об’єктом  розслідувань мають бути державні закупівлі, що здійснюються органами влади та місцевого самоврядування в усіх регіонах України.

Статті мають  бути створені протягом січня-жовтня 2012 р. та викривати резонансні факти порушень в сфері закупівель за кошти місцевих бюджетів. Заохочується викриття фактів причетності посадових осіб  кандидатів у народні депутати до корупційних схем у сфері державних закупівель.

Очолює журі експерт в сфері розслідувань фактів порушень та зловживань при здійсненні державних закупівель, координатор порталу “Наші Гроші” Олексій Шалайський. Інформаційними партнерами конкурсу виступають інтернет портали “Наші Гроші”, “Телекритика”, “Бюро журналістських розслідувань “Свідомо”.

Кращі статті будуть нагороджені призами.

Копію статті та заповнену анкету, що міститься у додатку, необхідно надіслати до 1 листопада на електронну адресу: tender@www.cpsa.org.ua

Анкета

Оголошення про конкурс

Проект “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель” реалізується Центром політичних студій та аналітики в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. 

Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження». 

Думки викладені в цьому документі, є винятковою відповідальністю Центру політичних студій та аналітики та не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США, Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

Новини

2-розворот

Вийшла друком брошура “Як працюватиме закон України «Про запобігання та протидію політичній корупції»”

На думку українських та міжнародних експертів, єдиною зброєю, яка може подолати політичну корупцію, є державне фінансування політичних партій з одночасним радикальним збільшенням контролю над партійними фінансами.

12472772_975204895860470_598642013244239278_n

70% переселенців не знають про свої права

Центр політичних студій та аналітики провів круглий стіл “Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави”. Під час нього було презентовано дослідження Центру “Забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на локальному рівні”, яке проводилося у 6 областях (Запорізька, Харківська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська, Львівська). Як стверджують експерти Центру, більшість переселенців не можуть отримати допомогу, через те, що не знають про свої права.

Аналітика

BAcloud2

Громадська антикорупційна експертиза законопроектів

Експерт Центру політичних студій та аналітики Роман Скляров бере участь у якості аналітика у громадській антикорупційній експертизі законопроектів Верховної Ради України, яка здійснюється Центром політико-правових реформ та Українським інститутом публічної політики.

openbudget

Закордоний досвід використання систем «Відкритий бюджет»

Прозорість використання публічних коштів є однією із складових демократичного суспільства. А бюджети – це найпотужніший інструмент уряду та місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів країни та її громадян. Нашою метою є зробити бюджетну систему більш прозорою і підзвітною суспільству. Громадськість має право на повну, своєчасну та корисну інформацію про те, як можновладці керують бюджетним процесом. Наш досвід показує, що, коли звичайні люди отримували інформацію, навички та можливості брати участь в громадському контролі за витратами бюджетних коштів, то це сприяло поліпшенню ситуації в боротьбі з корупцією.