Аналітика  Результати монітрингового дослідження до Міжнародного Дня Права Знати

Право на інформацію є одним з основоположних прав людини. Воно складається із цілого ряду юридичних можливостей, серед яких необхідно виокремити право на безперешкодне ознайомлення з інформацією, яку створили або володіють органи влади.

Для забезпечення цього права в січні 2011 року Парламентом був прийнятий закон “Про доступ до публічної інформації”. На сьогодні, за оцінками міжнародних експертів, український закон входить у десятку кращих законів у світі.

Однак, практика його застосування органами місцевої влади примушує критично оцінювати таку високу оцінку, яку виставили Україні міжнародні інституції.

Із червня 2011 року Центр Політичних Студій та Аналітики здійснює щомісячний Всеукраїнський моніторинг виконання норм закону “Про доступ до публічної інформації” місцевими органами влади.

Проведення подібного моніторингу є надзвичайно важливим. Адже після фіксації порушень, що їх здійснюють органи влади, експерти Центру оскаржують протиправні дії чиновників через правоохоронні органи, а також одразу розробляють та надають органам влади рекомендації по їх усуненню.

Така комбінація дій дає можливість підвищити рівень виконання норм закону в країні, про що свідчать результати цьогорічного моніторингу.

На честь Міжнародного дня Права – свято, яке відзначають у всьому світі 28 вересня, – пропонуємо ознайомитися з РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ, що здійснювалося протягом 2012-2013 років.

 

Команда ЦПСА

 

 

Новини

172599d81613a136e33da73da1d2ff7d

Центр оголошує тендер на написання програмного забезпечення

Центр політичних студій та аналітики оголошує тендер на написання програмного забезпечення (веб-сайту) в рамках проекту “ Моніторинг фінансування політичних сил – основа доброчесності української політики”.

Аналітика

BAcloud2

Громадська антикорупційна експертиза законопроектів

Експерт Центру політичних студій та аналітики Роман Скляров бере участь у якості аналітика у громадській антикорупційній експертизі законопроектів Верховної Ради України, яка здійснюється Центром політико-правових реформ та Українським інститутом публічної політики.

openbudget

Закордоний досвід використання систем «Відкритий бюджет»

Прозорість використання публічних коштів є однією із складових демократичного суспільства. А бюджети – це найпотужніший інструмент уряду та місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів країни та її громадян. Нашою метою є зробити бюджетну систему більш прозорою і підзвітною суспільству. Громадськість має право на повну, своєчасну та корисну інформацію про те, як можновладці керують бюджетним процесом. Наш досвід показує, що, коли звичайні люди отримували інформацію, навички та можливості брати участь в громадському контролі за витратами бюджетних коштів, то це сприяло поліпшенню ситуації в боротьбі з корупцією.