Аналітика  Результати монітрингового дослідження до Міжнародного Дня Права Знати

Право на інформацію є одним з основоположних прав людини. Воно складається із цілого ряду юридичних можливостей, серед яких необхідно виокремити право на безперешкодне ознайомлення з інформацією, яку створили або володіють органи влади.

Для забезпечення цього права в січні 2011 року Парламентом був прийнятий закон “Про доступ до публічної інформації”. На сьогодні, за оцінками міжнародних експертів, український закон входить у десятку кращих законів у світі.

Однак, практика його застосування органами місцевої влади примушує критично оцінювати таку високу оцінку, яку виставили Україні міжнародні інституції.

Із червня 2011 року Центр Політичних Студій та Аналітики здійснює щомісячний Всеукраїнський моніторинг виконання норм закону “Про доступ до публічної інформації” місцевими органами влади.

Проведення подібного моніторингу є надзвичайно важливим. Адже після фіксації порушень, що їх здійснюють органи влади, експерти Центру оскаржують протиправні дії чиновників через правоохоронні органи, а також одразу розробляють та надають органам влади рекомендації по їх усуненню.

Така комбінація дій дає можливість підвищити рівень виконання норм закону в країні, про що свідчать результати цьогорічного моніторингу.

На честь Міжнародного дня Права – свято, яке відзначають у всьому світі 28 вересня, – пропонуємо ознайомитися з РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ, що здійснювалося протягом 2012-2013 років.

 

Команда ЦПСА

 

 

Новини

2-розворот

Вийшла друком брошура “Як працюватиме закон України «Про запобігання та протидію політичній корупції»”

На думку українських та міжнародних експертів, єдиною зброєю, яка може подолати політичну корупцію, є державне фінансування політичних партій з одночасним радикальним збільшенням контролю над партійними фінансами.

12472772_975204895860470_598642013244239278_n

70% переселенців не знають про свої права

Центр політичних студій та аналітики провів круглий стіл “Внутрішньо переміщені особи – права громадян та обов’язки держави”. Під час нього було презентовано дослідження Центру “Забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на локальному рівні”, яке проводилося у 6 областях (Запорізька, Харківська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська, Львівська). Як стверджують експерти Центру, більшість переселенців не можуть отримати допомогу, через те, що не знають про свої права.

Аналітика

BAcloud2

Громадська антикорупційна експертиза законопроектів

Експерт Центру політичних студій та аналітики Роман Скляров бере участь у якості аналітика у громадській антикорупційній експертизі законопроектів Верховної Ради України, яка здійснюється Центром політико-правових реформ та Українським інститутом публічної політики.

openbudget

Закордоний досвід використання систем «Відкритий бюджет»

Прозорість використання публічних коштів є однією із складових демократичного суспільства. А бюджети – це найпотужніший інструмент уряду та місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів країни та її громадян. Нашою метою є зробити бюджетну систему більш прозорою і підзвітною суспільству. Громадськість має право на повну, своєчасну та корисну інформацію про те, як можновладці керують бюджетним процесом. Наш досвід показує, що, коли звичайні люди отримували інформацію, навички та можливості брати участь в громадському контролі за витратами бюджетних коштів, то це сприяло поліпшенню ситуації в боротьбі з корупцією.